Wydarzenia regionalne w Niechorzu

Jedną z ciekawszych propozycji, jeżeli ktoś pragnie spędzić swój urlop nad morzem, ale nie wie gdzie, okazuje się mała, sympatyczna miejscowość, położona nad samym Bałtykiem w województwie zachodniopomorskim – Niechorze. Wieś jest nieduża, posiada bogatą historię i swoje unikatowe tradycje, położona jest w wyjątkowych okolicznościach przyrody, które zdecydowanie różnią się od innych terenów położonych na obszarze naszego kraju. Nie braknie tutaj rozrywki, form biernego ani aktywnego wypoczynku – świetnie zaprojektowane szlaki turystyczne pozwolą zwiedzać i eksplorować okolice na nogach, rowerami, a nawet konno. Ba, możemy nawet wypożyczyć quady czy inne tego typu urządzenia i nieco wygodniej, a na pewno w szybszym tempie, zwiedzać tutejsze okolice – warto zwrócić uwagę na tutejszą florę i faunę!

Wśród zabytków, które w całości stanowią wytwór rąk człowieka, czyli typowo antropogeniczne, wymienić musimy latarnię morską, z której roztacza się przepiękny widok na całą okolicę! Są też tutaj typowe zagrody rybackie, pochodzące z XVIII i XIX wieku, które stanowią ciekawy przykład tego, jak niegdyś wyglądało życie tutejszych mieszkańców. Gdyby ktoś był bardziej zainteresowany tym, jak przebiegało życie ówczesnego rybaka, na jakie przygody mógł on liczyć i jak ciężki był jego zawód – z pewnością Muzeum Rybołówstwa Morskiego odpowie na wiele tego typu pytań. Muzeum to pełni rolę nie tylko informacyjną, ale także jest odpowiedzialne za organizację corocznych ciekawych wydarzeń – jednym z intrygujących jest Święto Śledzia Bałtyckiego, a drugim – Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Zwłaszcza to drugie święto może okazać się bardzo interesujące, ponieważ można będzie wtedy bliżej przyjrzeć się interesującej i nieco burzliwej historii Niechorza.

Warto jest wybrać się w jej progi, skorzystać z oferty na oryginalne noclegi, by odpocząć w tym miejscu i na własne oczy przekonać się, co ma do zaoferowania. Jak każda miejscowość nadmorska, również i ta posiada bez dwóch zdań swoją bogatą historię. Niechorze to miejsce, w którym można zrelaksować się w pełnym słońcu na plaży podczas upalnych dni, pospacerować z dala od zgiełku wielkich miast w nieco mniej gorące dni, zwiedzić ciekawe budynki i zapoznać się z interesującą historią i tutejszymi tradycjami. Turyści przybywają w to miejsce już od XIX wieku, a najwyraźniej miejscowość ta nie traci na swojej popularności przez ostatnie wieki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *