Wakacyjne miasto – Bydgoszcz

Jeżeli szukacie miasta, w którym moc atrakcji zapiera dech w piersiach i sprawia, że nawet najbardziej wymagający turyści wyjeżdżają stąd z pełnym uśmiechem na twarzy, koniecznie przyjedźcie do Bydgoszczy. To właśnie tutaj czeka niezwykłe bogactwo interesujących miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy.

Bydgoszcz jest miastem położonym w województwie kujawsko-pomorskim. Jest jednym z największych polskich miast, to też wizyta w nim powinna być jednym z punktów naszej podróży po kraju. Bydgoszcz jest niezwykle popularnym nie tylko w Polsce ośrodkiem turystycznym, kulturalnym, a także akademickim. Znajduje się tutaj ponad 15 wydziałów wyższych uczelni, na których młodzi ludzie zdobywają swoje wykształcenie, a mają w czym wybierać. Tutejsze uczelnie cieszą się niezwykłym prestiżem i ogromnym zainteresowaniem również pośród studentów z poza granic naszego kraju.

Bydgoszcz jest miastem, w którym spotkamy całe mnóstwo cennych historycznie zabytków. Jest tutaj wiele pięknych kościołów, w których wyszukane wnętrze wywołuje wypieki na twarzy wszystkich koneserów sztuki. Nie brakuje tu również atrakcji spektakularnych. Jedną z nich niewątpliwie jest multimedialna fontanna umiejscowiona nieopodal filharmonii. To właśnie światła, odbijające się w kroplach wody, ozdobione subtelnymi dźwiękami pięknie dobranej muzyki sprawiają, że przybywający tutaj turyści z zachwytem oglądają organizowane pokazy multimedialne. Przybywając do Bydgoszczy, koniecznie trzeba wybrać się wieczorny spacer po mieście, by zobaczyć tę fantastyczną atrakcję na własne oczy.

To, co zasługuje na szczególną uwagę to fakt, że baza noclegowa Bydgoszczy jest na bardzo wysokim poziomie. Każdy, kto przyjedzie do tego miasta z pewnością znajdzie swoje miejsce na noclegi. Bydgoszcz jest miastem, w którym istnieje całe mnóstwo interesujących historycznie muzeów. Jedno z nich zasługuje na szczególną uwagę. Jest nim Muzeum Mydła i Historii Brudu. Jest to jedno z nielicznych miejsc tego typu w całej Europie. To właśnie tutaj obejrzeć możemy przedmioty higieniczne, pochodzące jeszcze z czasów starożytnych. Wizyta umożliwia nam zdobycie wiedzy na temat rytuałów higienicznych ludzi z przeszłości aż do czasów współczesnych. Prawdziwą ciekawostką jest tutaj na przykład prototyp prysznica czy pierwszy model przenośnej ubikacji. Bardzo ciekawą alternatywą na spędzenie wolnego czasu w Muzeum Mydła i Historii Brudu jest udział w warsztatach mydlarstwa organizowanych tutaj cyklicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *