Przejazdem do Nowego Sącza

Nowy Sącz jest miastem często odwiedzanym przez turystów. Przyjeżdżają tutaj osoby z całego kraju, a także i ze świata. Nie jest to jednak spowodowane atrakcjami tej miejscowości, natomiast jej usytuowaniem. Znajduje się ona po drodze do Krynicy-Zdroju, jak i również do Piwnicznej, Nowego Targu, Zakopanego. Turyści chcąc odwiedzić którąś z wymienionych miejscowości zazwyczaj przejeżdżają więc właśnie przez tę aglomerację.

Warto jednak wspomnieć o tym, że pomimo niedoceniania Nowego Sącza przez turystów, to miasto też ma bardzo wiele im do zaoferowania. Znajdziemy tu sporo ciekawych miejsc i zabytków, które naprawdę warto zobaczyć. Obowiązkowym miejscem, które trzeba odwiedzić jest na przykład Sądecki Zamek (na nowysacz.pl), a raczej jego ruiny. Znajduje się on na granicy miasta przy samym wjeździe. Dawniej, częściej tędy wjeżdżano do Nowego Sącza. Z czasem, gdy powstały obwodnice w większości przypadków objeżdża się miasto z innej strony i przyjezdni nawet koło zamku nie jadą. Warto jednak zrobić wyjątek i w niewielkim stopniu zmienić trasę, aby zahaczyć właśnie o tutejszy gmach.

Według źródeł historycznych, został on wybudowany w okolicach XIV wieku. Inicjatorem jego budowy był sam Kazimierz Wielki. Był w przeszłości otoczony przez pobliskie rzeki, które przepływają przez Nowy Sącz. Są to Kamienica, a także Dunajec. Został niemal doszczętnie zniszczony podczas II wojny światowej. Nie zdecydowano się po tym czasie na jego odbudowę, ponieważ nie było już praktycznie czego odbudowywać. Do dziś pozostało kilka ruin, które możemy podziwiać właśnie przy wjeździe do miasta.

Oprócz zamku jest tutaj bardzo wiele innych fascynujących miejsc. Muzea, skanseny, a także przepiękne i historyczne kościoły. Jeśli zdecydujemy się pozostać w tym mieście choćby na kilka dni, to na pewno nie będziemy zawiedzeni taką decyzją.
Jeżeli zdecydujecie się odwiedzić to niesamowite miasto, koniecznie musicie odkryć inne skarby Małopolski. Poświęćcie chwilę na odwiedzenie Krakowa, a może będziecie mieć na tyle czasu, by zorganizować górską wędrówkę przez Dolinę Kościeliską (na limebike.pl)? 

Nowy Sącz dzięki temu, że znajduje się na trasie do wielu turystycznych miejscowości, posiada ogromną bazę noclegową. Wolne pokoje oferowane są przez wiele, wysokiej klasy hoteli, moteli, a także pensjonatów. Oferta tych miejsc (na meteor-turystyka.pl) jest wręcz ogromna. Każdy na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie. Jeśli chodzi o ceny noclegów, to są one bardzo zróżnicowane. Możemy znaleźć oferty bardzo drogie jak i bardzo tanie. Wszystko zależy od tego, gdzie zdecydujemy się zatrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *