Miejsca, które trzeba zobaczyć w Siedlcach

Z naszej ostatniej podróży do wakacyjnego miasta – Bydgoszczy, ruszamy dalej. Siedlce są miastem należącym do wschodniej części Polski. Znajdują się w województwie mazowieckim  oraz powiecie siedleckim, którego są siedzibą. Znacząco rozwija się tu turystyka. Turyści chętnie przyjeżdżają do tej miejscowości ze względu na atrakcyjne położenie. Siedlce leżą nad rzeką Muchawką oraz Helenką. Stanowią centrum kulturalne. Jest tu wiele ciekawych miejsc, które z pewnością trzeba zobaczyć. Piękna przyroda oraz niezwykłe zabytki potrafią zauroczyć niejedną osobę. Dodatkowym atutem miejscowości są atrakcyjne noclegi. Siedlce posiadają sporo miejsc noclegowych [meteor-turystyka.pl], dlatego z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto wybrać się tu na wakacje, czy też na weekendowy wyjazd. Miasto z pewnością zachwyci osoby odwiedzające. Będzie to wspaniale spędzony czas dla każdego, bez względu na wiek.

W Siedlcach znajduje się klasycystyczny budynek Poczty Polskiej. Stanowi go dwukondygnacyjny obiekt wybudowany na planie prostokąta. Można go znaleźć przy ulicy Józefa Piłsudskiego. Budynek poczty został zaprojektowany przez Antonia Corraziego, który był architektem. Powstał w latach 1827-1828. Charakterystycznym elementem obiektu jest dekoracyjny fronton. Na początku miała tu swoją siedzibę austeria. Tam były wydawane posiłki, dostawały je biedne osoby. Obecnie ma tu swoje miejsce Poczta Polska oraz Bank Pocztowy. Przebywając w miejscowości Siedlce koniecznie trzeba zobaczyć zabytkowy ratusz miejski. Jest to późnobarokowy oraz klasycystyczny budynek. Obiekt zlokalizowany jest przy ulicy Józefa Piłsudskiego. Ratusz został wybudowany w połowie XVIII wieku. Projektantem był Stanisław Zawadzki. Budynek zwieńczony jest ośmioboczną wieżą. Na samej górze można zobaczyć figurę Atlasa, który dźwiga kulę ziemską. W czasie wojny część obiektu uległa zniszczeniu, później dokonano jego odbudowy. Obecnie ma tam swoją siedzibę Muzeum Regionalne w Siedlcach. Kolejnym ciekawym miejscem jest stacja kolejowa w Siedlcach. Funkcjonuje ona od roku 1866. Posiada trzy perony. Wyposażona jest również w przejścia podziemne. Na początku wybudowana została poza terenem miasta, jednak w wyniku rozbudowy miasta znajduje się ona w jego centrum.

W Siedlcach znajduje się wiele miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Z pewnością nie brakuje tam zabytkowych obiektów, które wiążą się niejednokrotnie z ciekawą historią. Warto zatem zaplanować dłuższy wyjazd, by zobaczyć wszystkie niezwykłe miejsca.

4 thoughts on “Miejsca, które trzeba zobaczyć w Siedlcach

  1. Spore miasto, z pewnością nie można się nudzić w tej części kraju, a w razie czego chyba do stolicy blisko 😉

  2. Wszystkie wpisy na które natrafiłam były ciekawe, można zaczerpnąć inspiracji do wycieczek rowerowych i nie tylko :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *